» » Солоні гриби

Солоні гриби

Солоні гриби
Одним з улюблених грибниками методів заготівлі грибів запас є їх засолювання. Засолені плоди можна легко зберігати аж до наступного грибного сезону, а в період вживання використовувати як холодну закуску і доповнення до гарячих страв. Солоні гриби заготовляють різними способами і частини з них ми приділимо увагу далі.

Солоні гриби - рецепт приготування на зиму


Базовим можна вважати сухий спосіб засолу, для якого нічого, окрім самої солі, не потрібно. Завдяки такому простому методу, гриби зберігають свій природний аромат, а тому ніяких спецій і трав до них не додають.
Сухим способом солять тільки рижики і подорешники – дрібні й ніжні гриби, плодові тіла яких спочатку обтирають сухою ганчірочкою і лише потім розкладають по банках. Гриби укладають у тару шарами, чергуючи з помірними порціями солі. Коли тара заповниться, поверх неї кладуть марлю зріз, а зверху розміщують вантаж. Через тиждень зберігання в прохолодному і сухому місці з грибів можна знімати пробу.

Солоні білі гриби на зиму в банках


Інгредієнти:

 • білі гриби - 12 кг;

 • часникові зубки - 6 шт.;

 • лимонний сік - 115 мл;

 • цукор - 10 г;

 • лист лавра - 6 шт.;

 • перець горошком - 8 шт.;

 • оцет - 75 мл.


 • Приготування
  Очистивши і сполоснувши гриби, помістіть їх в каструлю киплячої води з додаванням лимонного соку. Через 25 хвилин злийте рідину і розкладіть гриби по чистим банкам разом з нарізаними пластинками зубчиками часнику. Тепер до розсолу: в півлітрі води розведіть цукор з сіллю, а коли рідина закипить, додайте лавр, оцет і горошини перцю. Розлийте киплячий маринад по банках і швидко закочуйте їх.
  Перед тим, як зберігати солоні гриби в коморі, дайте посуді з її вмістом повністю охолонути при кімнатній температурі.

  Солоні гриби гливи в розсолі – рецепт

  Солоні гриби

  Бланшируйте очищені гливи в підсоленому окропі протягом 15 хвилин. Готові гриби укладають в банки шарами, пересипаючи сіллю (солі – 3-4% від ваги грибів). Разом з сіллю можна укладати і ароматні трави. Далі баночки ставлять під гніт і спершу залишають при кімнатній температурі на пару днів, а потім виносять на холод і залишають ще на місяць. Протягом всього цього часу потрібно буде стежити за тим, щоб температура приміщення не опускалася нижче одиниці і не піднімалася вище 6 градусів. Рівень розсолу завжди повинен покривати гриби, а коли гриби опустяться, до них можна підкладати нові порції.
  Додав: admin | 27-12-2015, 19:21
  Переглядів: 513