» » Вино з чорної смородини в домашніх умовах

Вино з чорної смородини в домашніх умовах

Вино з чорної смородини в домашніх умовах
Найчастіше вино, звичайно, роблять з винограду . Але виявляється, що і з ягід смородини цей напій виходить приголомшливим. Як зробити вино з чорної смородини, зараз дізнаєтесь.

Рецепт вина з чорної смородини в домашніх умовах


Інгредієнти:

 • свіжа смородина чорна – 10 кг;

 • вода очищена – 15 літрів;

 • цукровий пісок – 5 кг.


 • Приготування
  Ягоди смородини перебираємо, прибираючи зіпсовані, зеленуваті. Важливий момент – мити смородину не потрібно, так як на ягідки присутні дріжджі, і якщо їх змити, то сусло може не заграти. Подрібнюємо ягоди руками або дерев'яною товкачкою. Важливо, щоб кожна ягода була ретельно розчавлена. Половину цукру змішуємо з теплою водою. З'єднуємо смородиновую масу з цукровим сиропом у великій каструлі або в емальованому відрі. Тару потрібно заповнити приблизно на 2/3 загального обсягу, щоб сусло не виплеснулося, коли почне бродити. Обв'язуємо верх марлею і дні на 4 прибираємо в тепло. А щоб сусло не скисло, пару раз в добу потрібно перемішувати його. Коли зазначений час мине, і з'являться ознаки бродіння, сік зливаємо без осаду в скляну пляшку. М'якоть віджимаємо через марлю, потім в отриману рідину додаємо цукровий пісок, перемішуємо і додаємо смородиновий сироп в бутель з соком. Приблизно 1/4 об'єму повинна бути вільною, так як потрібно місце для вуглекислого газу і піни. На шийку бутля ставимо гідрозатвор або чисту медичну рукавичку. При цьому в пальці потрібно виконати невелику дірочку.
  Поміщаємо ємність в тепле приміщення і залишаємо днів на 30-40. Коли після установки водяного затвора пройде 5 днів, зливаємо 500 мл сусла в окрему ємність, додаємо 1 кг цукру, розмішуємо. Отриманий сироп виливаємо знову в ємність для бродіння і закриваємо гідрозатворів. Через 5 днів повторюємо процедуру, додаючи ще 1 кг цукру. По закінченні активного бродіння, про що говорить той факт, що рукавичка здулася чи гідрозатвор не пускає бульбашки, а сусло посвітлішало, і на дні осад, молоде вино обережно зливаємо з осаду через тоненьку трубочку. Пробуємо його на смак, якщо треба, додаємо цукор або ж для фортеці вливаємо горілку. Ємність з вином наповнюємо до самого верху, щоб контакт з киснем був мінімальним, ставимо під спеціальний гідрозатвор і прибираємо в холод. Витримуємо 2 місяці.
  Спочатку один раз на 20 днів, а потім можна і рідше, дивлячись через скільки з'явиться осад, товщина якої близько 2-5 см, фільтруємо саморобний домашнє вино з чорної смородини переливанням його через трубочку. Коли осад випадати перестане, готове вино розподіляємо по пляшках і щільно укупориваем.

  Домашнє вино з чорної смородини – простий рецепт


  Інгредієнти:

 • пісок цукровий – 1 кг;

 • стигла чорна смородина – 2 кг;

 • очищена вода – 3 літри.


 • Приготування
  Ягоди чорної смородини перебираємо, але мити їх не можна, щоб не усунути природні дріжджі на поверхні. Засипаємо їх у ємність і подрібнюємо. Вливаємо воду, кладемо половину цукру. Бродильна ємність повинна бути наповнена приблизно на 2/3 об'єму. Обв'язуємо шийку марлею і ставимо в темне місце на тиждень. Пару раз в день шапочку з смородинової мезги, що збереться на поверхні, опускаємо, перемішуючи руками або дерев'яною лопаткою.
  Забродившее сусло фільтруємо від мезги, збираючи
  Вино з чорної смородини в домашніх умовах
  її друшляком, а сік розливаємо по ємностей з вузеньким горлом для гідрозатвори. Сік пробуємо, якщо потрібно, сахарим. Ставимо на поверхню ємності гідрозатвор і ставимо в приміщення з температурою до 25 градусів бродити. Кожні 7 днів сусло пробуємо. Якщо воно здається кислуватим, сахарим його. Бурхливе бродіння, як правило, триває до 3 тижнів.
  Коли всі ознаки бродінні підуть, вино зливаємо в ємності, ставимо гідрозатвори і прибираємо для тихого бродіння в холод. Поки домашнє вино з чорної смородини без дріжджів знаходиться на бродінні, його треба кожні 3 тижні зливати з осаду. Приблизно до листопада вино вже повністю буде готовий. Всім вдалого виноробства!
  Додав: admin | 22-09-2016, 20:49
  Переглядів: 3631