Натуральний мед

Натуральний мед
В даний час бути впевненим в тому, що у вас на столі стоїть мисочка саме з натуральним медом, можна тільки в тому випадку, якщо цей бджолиний продукт вироблений на власній пасіці. В іншому навіть ті, хто займаються бджільництвом і продажем меду в промислових масштабах не завжди чесні з покупцями і часто для збільшення прибутку розбавляють продукт різними сурогатами, близькими за смаком до натурального бджолиного меду. Крім того пасічники з тією ж метою підгодовують бджіл цукровим сиропом, що негативно позначається на корисні властивості продукту і значно знижує його цінність. Як же простому обивателю відрізнити натуральний мед від штучного і уникнути придбання неякісного продукту? Давайте розберемося яким повинен бути натуральний бджолиний мед за кольором, смаком і консистенцією, щоб легко відрізнити його від підробки.

Як відрізнити натуральний мед від підробки?


Перше, на що необхідно звернути увагу при купівлі меду - це його густота та щільність. Натуральний продукт повільно стікає з ложки, змійкою лягає в баночку, утворюючи гірку, яка розтікається не відразу, а поступово. Якщо під час стікання меду спробувати провернути ложку, то продукт ниткою намотується на неї, а не продовжує стікати. Важливий звичайно ж смак і запах бджолиного продукту. Останній повинен бути м'яким, приємним, квітковим, а не віддавати карамеллю, бути різким, нав'язливим або зовсім відсутнім.
Якщо спробувати натуральний бджолиний мед на смак, то повинна відчуватися невелика терпкість, легка гірчинка і ви обов'язково повинні відчути невелике першіння в горлі.
Обов'язково звертаємо увагу на колір натурального квіткового меду. Він може варіюватися від світло-коричневого та жовтого до темно-коричневого, але ніяк не бути надмірно світлим. Якщо перед вами прозорий світлий продукт, то бджіл поза всяких сумнівів просто годували цукровим сиропом. Такий продукт шкоди не принесе, але і користі від нього буде мало.
Якщо органолептичним способом визначити справжність натурального меду у вас не виходить, або ви все ж сумніваєтеся в якості придбаного продукту, то можна вдатися до більш складного тестування.

Як визначити натуральний мед в домашніх умовах?

Натуральний мед

Домішка в меді вологи або цукрового сиропу можна виявити за допомогою спеціального хімічного олівця. В такому випадку він поміняє колір. Якщо у вас такого немає, то можна скористатися звичайною промокальним папером, капнувши на неї краплю продукту. Якщо мед натуральний і якісний, то вона не промокне.
Ще один вірний спосіб переконатися в достовірності меду. Необхідно капнути трохи меду на лист простий папери і підпалити. Мед натуральний не горить і не змінює колір, згорить у такому разі тільки папір, а мед залишиться. Якщо ж перед вами фальсифікат, то він потемніє, буде диміти або ви відчуєте запах паленого цукру.
Додав: admin | 23-09-2016, 10:06
Переглядів: 146