» » Квас на заквасці з житнього борошна

Квас на заквасці з житнього борошна

Квас на заквасці з житнього борошна
Нині квас не так популярний, як на Русі, коли цей напій застосовували не тільки для вгамування спраги, але і навіть в лікувальних цілях. Одним з кращих варіантів є квас на заквасці з житнього борошна, повний вітамінів і корисний для метаболізму. Кілька класичних варіантів приготування ми опишемо далі.

Рецепт квасу житнього борошна з закваскою


Приготування власної закваски – процес хоч і простий, але досить тривалий, тому перейдіть на нього відразу кілька днів.
Інгредієнти:

 • закваска з родзинками – 500 мл;

 • вода – 8 л;

 • цукор – 75 р.


 • Приготування
  На відро квасу необхідно заготовити приблизно 500 мл закваски, тому відберіть житнє борошно в півлітрову банку і змішайте її з парою столових ложок цукру. Почніть поступово підливати теплу воду, доводячи борошняну суміш до сметаноподібної консистенції. Для прискорення процесу дозрівання в закваску можна додати дріжджі, але варто враховувати, що їх смак не так просто вивести, а тому, альтернативою може стати родзинки (10-15 шт.), які кладуть в закваску немитими. Залиште закваску в банку об'ємом більше півлітра у теплі на кілька днів, до придбання кислинки і збільшення в об'ємі.
  Коли гуща буде готова, її можна використовувати для приготування 10 л квасу. Для цього закваску розводять водою до сметаноподібної консистенції. Далі підливають до підготовленої кашки 8-85 л гарячої води порціями. Накрийте ємність з основою квасу кришкою, укутайте і залиште на 4-5 годин або поки все не охолоне до температури приблизно 36-38 градусів. По закінченні часу до остиглої основі додають закваску. Після додавання закваски ємність з квасом знову розміщують в теплі вже на 6-7 годин, а потім його обережно зливають з гущавини, проціджують і охолоджують перед вживанням.
  Справжній квас на заквасці з житнього борошна можна готувати з решти гущі (закваски), відібравши її в баночку і перед використанням активувавши, змішавши з трьома ложками борошна і парою ложок цукру.

  Приготування квасу житнього борошна на заквасці


  Закваска для білого квасу житнього борошна робиться не менше ніж за 4 дні. У таку закваску не додають промислові дріжджі, а тому процес дозрівання може займати чимало часу, зате на виході ви отримаєте абсолютно натуральний напій.
  Інгредієнти:
  Для закваски:

 • борошно житнє – 145 г;

 • цукор – 10 г;

 • вода – 230 мл


 • Для квасу:

 • вода – 28 л;

 • закваска – 230 мл;

 • «сухий» квас – 7 ст. ложок;

 • цукор – 115 р.


 • Приготування
  Закваску слід приготувати заздалегідь, за 4 дні до змішування інгредієнтів для квасу. Змішайте приблизно половину борошна, з половиною всієї води і пучкою цукру. Залиште ємність з закваскою в теплі на цілу добу. Після, закваску підгодовують парою столових ложок борошна, невеликою кількістю води (щоб вистачило повернути сметанообразную консистенцію) і цукром. Залишаємо ще на добу. Повторюємо процедуру додавання решти інгредієнтів і настоюванням ще двічі.
  Квас на заквасці з житнього борошна

  Коли закваска буде готова, можна приступати і до приготування самого квасу. Для цього приблизно 230 мл закваски слід розвести в холодній фільтрованій воді разом з цукром і «сухим» квасом (хлібної крихтою), який можна легко придбати в будь-якому магазині. Накрийте ємність з квасом марлею і залиште в теплі на майбутні добу. По завершенні бродіння напій слід максимально обережно процідити через марлеву кришку, не зачіпаючи осаду (закваски) на дні. Після проціджування напій можна охолодити перед вживанням, а саму закваску залишити в холодильнику до наступного приготування, підгодовуючи ложкою житнього борошна щотижня.
  Додав: admin | 22-09-2016, 20:22
  Переглядів: 264