Вернуться назад Распечатать

Фокачча з сиром

Фокачча з сиром
Фокачча - традиційна італійська коржик, проста їжа селян і воїнів. Для приготування фокаччі можна використовувати різні види тесту, або дріжджове, таке ж, як для підкладки піци , або прісне, або здобне. Це може бути і більш просте тісто всього з трьох компонентів: борошна, води і оливкової олії. Іноді додають молоко. Можливі варіанти солодкого, солоного і нейтрального смаку з різними начинками і без.
Начинки можуть додаватися в тісто або викладатися на вже готову гарячу корж. В начинку можуть входити пряні трави (базилік, орегано і інші, їх звичайно закладають в тісто), а також оливки, томати, цибуля, фрукти, сири та інші продукти, типові для господарства конкретній сфері (у кожної з яких свої традиції приготування). Сири, в будь-якому разі, дуже добре підходять для фокаччі: викладений на гарячий корж сир злегка подплавляется, а потім трохи остигає, таким чином, підклеюючи інші компоненти начинки.
Розглянемо в різних варіантах, як можна приготувати фокаччу з сиром. Тісто краще готувати самостійно з цільнозерновий борошна твердих сортів пшениці.

Рецепт фокаччі з сиром і зеленою цибулею


Інгредієнти:

  • борошно цільнозернові пшеничне - близько 2 склянок;

  • вода або молоко - близько 1 склянки;

  • дріжджі - 1 пакетик сухих (або в 2 рази більше пресованих);

  • олія оливкова першого холодного віджиму - близько 20-30 мл;

  • цукор-пісок - 1-2 ч. ложки (для пуску дріжджів);

  • кухонна сіль - 1 щіпка;

  • сир тертий (в ідеалі - італійські сири);

  • цибуля зелена;

  • шматочок свинячого сала для змащування.


  • Приготування
    Готуємо безопарним способом. Борошно просіваємо в миску гіркою, робимо поглиблення. У неї додаємо дріжджі, цукор, сіль, масло і трохи підігріте молоко. Непогано додати невелику кількість сухих мелених спецій: паприку, гострий червоний і духмяний перець та ін Замішуємо тісто, можна промесить його міксером. Скачуємо грудкою, накриваємо чистою серветкою і ставимо в тепле місце хвилин на 20 після чого обминаємо і промешиваем знову. Повторюємо цикл. Коли тісто добре підійшло і збільшилася в обсязі, обминаємо його, ділимо на рівні шматки і розкачуємо коржі-фокаччо (не занадто тонкі), найкраще - круглої форми.
    В домашніх умовах найзручніше піч фокаччу на великій сковороді, чавунної або алюмінієвої, без покриттів (як варіант, в духовій шафі, в прогрітій російської печі, на спеціальному керамічному круглому «камені» або деку). Якщо на сковороді - розігріваємо її, змащуємо шматочком сала і випікаємо фокаччо (з переворотом) до рум'яно-золотистого відтінку. Якщо в духовій шафі, то при температурі 200 градусів близько 20 хвилин. Готову гарячу фокаччу посипаємо тертим сиром і рубаним зеленим луком. Трохи охолоджуємо, і можна подавати.
    Звичайно, добре до такої коржику що-небудь ще, наприклад, шинку, помідори і келишок доброго столового несульфитированного вина подати.
    Можна спекти більш ситну складну подвійну фокаччу в лігурійському стилі з сиром, базиліком, цибулею, шинкою або копченої ковбаскою, солодким перцем і оливками.
    Тісто можна приготувати таку ж, як у попередньому рецепті (див. вище). Або замісити зовсім просте бездріжджове тісто з борошна, води або молока і оливкової олії - таке тісто можна не расстаивать. Важливий момент: в тісто все ж додаємо трохи сухих мелених спецій.

    Фокачча з сиром, базиліком і цибулею


    Інгредієнти:

  • тісто;

  • шинка або інша ковбаса варено-копчена, копчена;

  • сир тертий;

  • зелена цибуля, базилік та ін зелень, тільки не кріп;

  • оливки без кісточок;

  • солодкий червоний перець;

  • часник;

  • Фокачча з сиром

  • шматочок сала для змащування.


  • Приготування
    Поки тісто трохи «відпочиває», готуємо начинку. Оливки нарізаємо тонкими кружечками, солодкий перець - короткою соломкою, шинку - кружечками або невеликими короткими смужками. Зелень рубаємо. Все перемішуємо з додаванням тертого сиру. Розкачуємо нетовсті коржі (зручно робити невеликі, на 1 порцію).
    На один корж викладаємо начинку другий - накриваємо і слепляем краю. Вийшов як би пиріг. Запікаємо його на змащеному деку або на «камені». До рум'яності тесту. Готову фокаччу змащуємо розрізаним зубчиком часнику.